Portálová frézka EMILL Portálová frézka EMILL Portálová frézka EMILL Portálová frézka EMILL
Portálová frézka EMILL

Portálová frézka EMILLNová portálová frézka EMILL

Stroj EMILL

Stroj EMILL je stolová portálová frézka modulově stavitelná dle rozměrů obrobku požadovaných zákazníkem. Konstrukce stroje je navržena dle požadavků na maximální tuhost a nízkou pořizovací cenu, proto byla zvolena konstrukce bez přesuvného příčníku s výsuvem smykadla 1500 mm.

Koncepce stolové frézky

Koncepce stolové frézky zajišťuje vyšší přesnost obrábění zejména rovinných ploch oproti koncepci portálů GANTRY. Rám stroje tvoří robustní odlitky ze šedé litiny GG30. Stroj má lineární vedení, pohony posuvu tvoří kuličkové šrouby s planetovou převodovkou a motorem. Smykadlo je čtvercového průřezu 420x450 mm vedené po lineárním vedení, čímž je zajištěna vysoká tuhost. Kompaktnost smykadla podtrhuje pohon vřetene umístěný uvnitř smykadla.

Řídící systém stroje

Stroj může být vybaven 5-ti osou hlavou permanentně namontovanou nebo výměnnými hlavami dle přání zákazníka. Řídící systém stroje je montován dle přání zákazníka, může být použit HEIDENHAIN, SIEMENS, FANUC. Periferní vybavení stroje jako chlazení středem nástroje, výměna hlav, výměna nářadí včetně robotické arény je samozřejmostí a je realizováno dle specifikace zákazníka. Díky modulové konstrukci stroje můžeme nabídnout velmi krátký dodací termín i přesto, že zákazník si stroj specifikuje dle svých požadavků a to včetně rozměru rámu stroje.